Braki zębowe, a protetyka w Gliwicach

Stomatologia zajmuje się zdrowiem jamy ustnej. Dzieli się ona na kilka działów: zachowawcza, protetyka, pedodoncja, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, periodontologia, endodoncja. W zależności od problemów, należy umówić się na wizytę u odpowiedniego specjalisty. Zobacz, czym zajhmuje się protetyka.

Niekompletne uzębienie? Zgłoś się do protetyka

Protetyka Gliwice pomoże w sprawach związanych z niekompletnym uzębieniem. Ale nie tylko. Czasami impulsem do wizyty u protetyka jest niezadowolenie z koloru lub kształtu własnych zębów. Skorygowanie tych cech daje w efekcie poprawę estetyki, co odbija się na poczuciu własnej wartości. Uzupełnienie braków w uzębieniu jest bardzo ważne nie tylko dla wyglądu pacjenta i artykulacji dźwięków, ale dla zdrowia, zwłaszcza przewodu pokarmowego, gdyż niewystarczająco rozdrobnione pokarmy obciażają jego prawidłowe funkcjonowanie. Kształt i kolor najprościej można skorygować wykonując licówki lub korony. Braki zębowe można uzupełnić przy pomocy mostów lub pojedynczych koron na implantach. Gdy brakuje większej ilości zębów, możliwe uzupełnienie to protezy ruchome, częściowe lub stałe. W przypadku, gdy pacjent koniecznie chce mieć rozwiązanie stałe, można zaplanować wszczep odpowiedniej ilości implantów i wtedy takie uzupełnienie wykonać.

Kilka wizyt

W zależności od wybranego rozwiązania, należy zaplanować kilka terminów w gabinecie u protetyka Gliwice. Nastąpi bowiem seria koniecznych wycisków, na podstawie których technik dentystyczny bedzie pracę wykonywał. Poza tym konieczne będą przymiarki, by skontrolować estetyke i dopasowanie uzupełnienia. Niewykluczone, że potem powstaną odleżyny, które trzeba będzie usunąć w gabinecie. Gdy jednak zakończona zostanie cała procedura, pacjent może cieszyć się naturalnym wyglądem i zębami, które nie odbiegają od własnych. Na szczęście współczesna stomatologia ma wiele możliwości technicznych, by jak najlepiej zastąpić sztucznymi zębami zęby własne człowieka. W wyglądzie i funkcjonalności nie różnią się one potem od tych naturalnych. Niezależnie od tego, że nie zawsze są to tanie rozwiązania, w siebie zawsze warto inwestować.