Chłodzenie mgła wodną – czy jest to dobre rozwiązanie?

System chłodzenia mgłą (nawilżacz, zamgławiacz, schładzacz powietrza) jest niezwykle przydatnym urządzeniem, zwłaszcza w letnim okresie. Można nim schłodzić powietrze i regulować jego wilgotność w ciepłych okresach. Dzięki zainstalowaniu urządzenia można korzystać z pięknej pogody i nie narażać się na odczuwanie zbyt wysokiej temperatury powietrza. Sprawdź, jakie jeszcze ma zalety to rozwiązanie.

Prosta obsługa

Instalacja i utrzymanie urządzenia są bardzo łatwe, a sam system można wykorzystywać na wiele sposobów. Nadaje się do ogrodów, na balkony, tarasy, place zabaw. Znajduje zastosowanie w tunelach foliowych, szklarniach, restauracjach oraz w magazynach i halach produkcyjnych. System pomaga zwalczyć komary i muchy, pozwala poczuć się komfortowo w czasie gorących dni. Jest wydajny i można nim obniżyć temperaturę powietrza nawet o 10° C.
Instalacja urządzenia jest bardzo prosta i zwykle polega na podłączeniu go do kranu lub węża ogrodowego. Nie ma potrzeby zastosowania pomp wysokociśnieniowych ani filtrów, ponieważ końcówki wylotowe systemu nie zapychają się.

Zastosowanie

Chłodzenie mgła wodną ma szerokie spektrum zastosowania:
– w domu – pozwala kontrolować wilgotność powietrza w pomieszczeniu, usuwa nieprzyjemne zapachy, zwalcza owady, dezynfekuje i schładza pomieszczenia, patio i tarasy.
– w rolnictwie – system stosowany do dezynfekcji i dezynsekcji, kontrolowania wilgotności powietrza oraz do obniżania temperatury w pomieszczeniach, pieczarkarniach, tunelach foliowych, szklarniach, do podawania leków wziewnych w hodowli drobiu, chlewie, oborze czy stajni.
– w przemyśle – wykorzystywany do dezynfekcji i dezynsekcji, kontroli wilgotności, zmniejszenia zapylenia w magazynie, hali produkcyjnej, młynie, tartaku, stolarni oraz do obniżania temperatury w pomieszczeniach.
– w gastronomii – służy do kontroli wilgotności powietrza, obniżenia temperatury w pomieszczeniach, namiotach cateringowych, barach, na tarasach, patio, usuwania nieprzyjemnych zapachów, zwalczania owadów, dezynfekcji.
Chłodzenie mgła wodną nie jest jeszcze zbyt popularnym systemem w Polsce. Z uwagi jednak na jego szerokie zastosowanie powinien w niedługim czasie zyskać na popularności.