Dainese – marka, którą doceniło wielu

Szybkie motocykle budzą podziw sporej części mężczyzn jak i kobiet. Duże przyspieszenie oraz pęd powietrza sprawia, że na chwilę można zapomnieć o codziennych problemach i delektować się pięknem jazdy. Jednak nie wolno zapominać, że jazda motocyklem jest bardzo niebezpieczna. Dlatego też trzeba się wyposazyć w dobrej jakości ubrania.

Wypadki motocyklistów – dlaczego jest ich tak wiele?

Paradoksalnie w większości przypadków wynika to z nieuwagi kierowców pojazdów samochodowych, z którymi zderzenie się motocyklisty często prowadzi do poważnych, śmiertelnych wypadków. W trosce o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie jak kombinezon, buty, czy rękawice. Sprzęt ten powinien być najwyższej jakości od dobrego producenta, ponieważ na bezpieczeństwie nigdy niewolno oszczędzać.

Dainese – klasa sama w sobie

Pasjonatom motocykli z pewnością nie trzeba przedstawiać takiej marki jak Dainese. Jest to przedsiębiorstwo założone we Włoszech, które specjalizuje się w produkcji odzieży motocyklowej, kolarskiej i zjazdowej. Obecne już na rynku od 45 lat, a od ostatnich 10 lat produkuje kaski włoskiego producenta AGV. W Dainese projektanci zdają sobie sprawę, że materiał, z którego wykonana jest odzież spełnia kluczową rolę, dlatego do swoich wyrobów wykorzystują między innymi włókno węglowe, tytan czy kevlar. Jednak w celu zwiększenia bezpieczeństwa projektowane są nawet tak nowatorskie rozwiązania jak kurtki i kombinezony wyposażone w poduszkę powietrzną, których w 2015 roku powstało 1000 sztuk, a nawet kombinezony „Procom” charakteryzujące się możliwością pomiaru temperatury i wilgotności. Powyższe fakty niewątpliwie świadczą o tym, że przedsiębiorstwo to stale się rozwija wdrażając nowe rozwiązania, jednak to jeszcze nie wszystko. Ku zdziwieniu niektórych osób Dainese weszło we współpracę z Massachusetts Institute of Technology w celu projektowania kombinezonów dla kosmonautów, którzy w przyszłości mają lecieć na Marsa. Współpraca z takim instytutem badawczym znacząco podkreśla rangę marki jaką jest Dainese. Przed zakupem odpowiedniej odzieży do tego typu sportów warto jest dobrze poznać jej producenta, aby mieć pewność dobrej jakości produktu.