Nowe rozwiązania protetyczne – protetyka w Gliwicach

Trzeba być naprawdę ślepym, by nie zauważyć progresu jaki nastąpił w medycynie. Niemal każda branża medyczna operuje obecnie nowymi technikami diagnozowania i metodami leczenia schorzeń niż miało to miejsce chociażby dziesięć lat temu. Nie inaczej jest ze stomatologią. Sprawdź, jak zmieniła się protetyka na przestrzeni lat.

Jak wygląda dzisiejsze leczenie?

Dzisiejsze leczenie jest bezbolesne, stosunkowo szybkie i estetyczne, ponieważ standardowe wypełnienia amalgamatowe zastępują kompozyty i szkłojonomery. Tak samo jest z uzupełnieniami protetycznymi. Dawniej utrata zębów była ogromną traumą i nikt nie chciał posiadać sztucznych zębów, więc zdarzało się, że wiele osób w starszym wieku było skazanych na jedzenie kaszek, zup i miękkich produktów. Dzisiejsza protetyka Gliwice oferuje uzupełnienia protetyczne, które są doskonale dopasowane do potrzeb pacjentów.

Protetyka przez duże „P”

Posiłkując się najnowocześniejszymi metodami i materiałami można każdemu pacjentowi zaproponować indywidualne rozwiązanie, które rozwiąże problem braku zębów. Przedwczesna utrata górnej jedynki (siekacza przyśrodkowego) nie jest już powodem do płaczu i wstydu. Dzięki implantom zębowych z łącznikami i uzupełnieniami protetycznymi, jakie oferuje protetyka w Gliwicach, można ponownie cieszyć się życiem i uśmiechać beztrosko do każdego napotkanego człowieka. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach można zastosować takie rozwiązanie, gdyż duży wpływ na wybór metody odtwarzania braku zębowego ma ogólny stan zdrowia oraz higiena. Bez wątpienia czynnikiem sprawiającym trudność we wdrożeniu tego typu leczenia są także zaniki kości spowodowane traumatycznymi ekstrakcjami, złamaniami kości, jak również długim upływem czasu od utraty zęba. W niektórych przypadkach o wiele lepszym wyborem będzie zastosowanie standardowego mostu złożonego na metalu. Czasami lekarze i pacjenci wspólnie decydują się także na zastosowanie mostów adhezyjnych, które są mniej inwazyjne. Niestety taka metoda leczenia jest traktowana wyłącznie jako odbudowa tymczasowa, ponieważ mosty AET niekoniecznie dobrze utrzymują się w jamie ustnej z powodu słabej retencji i stabilizacji.