Oprogramowanie dla hoteli – dowiedz się więcej

Obecnie zarządzanie hotelem może odbywać się za pomocą odpowiednich systemów i programów. Umożliwiają one sprawną obsługę klienta, jak i zarządzanie wszystkimi częściami obiektu: recepcją, pokojami, kuchnią, restauracją, spa. Dostępne są różne aplikacje, takie które umożliwiają sporządzanie listy gości, wystawianie rachunków, rezerwację zabiegów spa, rozliczanie minibarków w pokojach, rezerwację pokoi czy też sprawdzenie stanu magazynu.

Oprogramowanie dla hoteli sprawdzi się we wszystkich hotelach

Oprogramowanie dla hoteli sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i mniejszych obiektów noclegowych. Specjalne systemy umożliwiają rezerwowanie pokoi bezpośrednio na stronie danego hotelu. System wylicza cenę pobytu na podstawie hotelowego cennika, sprawdza ilość dostępnych pokoi i umożliwia dokonanie szybkich płatności za pobyt. Dodatkowo system taki uwzględnia w cenie końcowej również wyżywienie i usługi dodatkowe. Zadaniem pracownika będzie jedynie zameldowanie gości hotelowych na podstawie dostępnych w systemie informacji. Oprogramowania współpracują z popularnymi systemami szybkich płatności. Istnieje również możliwość bezpośredniej synchronizacji z portalami rezerwacji online, na których zarezerwuje swój pobyt część klientów.

Jakie moduły są dostępne na rynku?

Dostępne są oprogramowania przeznaczone do obsługi recepcji, w których są do dyspozycji: grafiki rezerwacji i meldunków, obsługa indywidualnych i grupowych rezerwacji, potwierdzanie i raportowanie rezerwacji, łatwe rozliczanie gości, zarządzanie rezerwacjami (np. zmiana pokoi), wystawianie dokumentów sprzedażowych.

Hotel może zostać zaopatrzony w aplikacje rozliczeniowo-magazynowe, które dostarczają odpowiednich raportów i zestawień. Pozwalają na obsługę dokumentów magazynowych, obsługę żywienia, imprez zamkniętych, obsługę sprzedaży detalicznej i fakturowej. Udostępniają różne analizy w postaci przejrzystych tabel, grafik, wykresów.

Oprogramowanie dla hoteli umożliwia także zarządzanie pokojami, ustalenie grafiku sprzątania pokoi, zmiany statusu pokoi (czysty/brudny), zgłaszanie wszelkich usterek w pokojach.

Aplikacje mogą być używane zarówno na komputerze, tablecie i w telefonie.

One Comment on “Oprogramowanie dla hoteli – dowiedz się więcej”

Comments are closed.