Piękny uśmiech – implanty zębowe Gliwice

Oglądając amerykańskie filmy nie jeden z nas podziwiał z zachwytem ich piękne, równe i białe zęby. Niestety wraz z wiekiem, nasze zęby zaczynają wypadać. Z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej lub przebytych chorób, niektórzy zaczynają tracić swoje zęby już w wieku trzydziestu paru lat. Stracenie chociaż jednego zęba, zwłaszcza z przodu brzmi jak tragedia dla wielu z nas. Co zrobić, by odzyskać piękny uśmiech?

Brak zębów budzi w nas dyskomfort

Stare, polskie przysłowie brzmi „Śmiech to zdrowie”, ale jak tu się uśmiechnąć, kiedy wstydzimy się pokazać naszych zębów. Brak zęba dla wielu z nas stanowi bardzo poważny dyskomfort psychiczny. Bez niego boimy się uśmiechać, czujemy się cały czas niepewni, a przez to coraz bardziej nieszczęśliwi. Na szczęście w dwudziestym pierwszym wieku możemy w miejsce ubytków wstawić nowy ząb. Do najbardziej komfortowego i najlepiej wyglądającego rozwiązania należą implanty zębowe Gliwice. Implanty zębowe posiadają kształt walcowatej śruby, wykonanej z tytanu. Do tego celu wykorzystać można tylko tytan, ponieważ jest to materiał najbardziej biozgodny oraz posiada właściwości całkowitego zrostu z tkanką kostną.

Wygodne i komfortowe rozwiązanie

Implanty we współczesnej stomatologii są uznawane za najwygodniejsze oraz najbardziej komfortowe uzupełnianie pojedynczych braków zębowych. Do tego pozwala na unikniecie szlifowania zębów sąsiadujących z luką oraz zanikaniu kości, co jest spowodowane stałym brakiem zęba. Innymi bardzo ważnymi zaletami jest między innymi odbudowa prawidłowych warunków gryzowych oraz mocne utrzymanie protezy. Jest to technika, która już długo występuje na rynku Polskim, dlatego nie brakuje gabinetów stomatologicznych wykonujących tego typu usługi. Przykładowo, jeśli do wyszukiwarki internetowej wpiszemy hasło „implanty zębowe Gliwice” otrzymamy bardzo długą listę gabinetów stomatologicznych, które świadczą tego typu usługi. Cały zabieg trwa około trzydziestu minut na jeden implant. Przy wykorzystywaniu nowoczesnych implantów, po około sześciu lub ośmiu tygodniach możliwe jest wstawienie koronki, czyli pełnym odzyskaniu naszego utraconego zęba.