Plastyka warg sromowych – co warto wiedzieć?

Operacje plastyczne od wielu lat wzbudzają wiele kontrowersji. Bardzo dużo osób uważa, że nie powinno się przeprowadzać zabiegów tylko w celu poprawy wyglądu, świadczy to bowiem o próżności. Na szczęście takie opinie są coraz rzadsze, ludzie nauczyli się korzystać z dobrodziejstw medycyny, również estetycznej. Ostatnio bardzo popularnym zabiegiem w naszym kraju stała się labioplastyka. Na czym polega plastyka warg sromowych i jakie niesie za sobą zagrożenia?

Być piękną

Ciało ludzkie na etapie rozwoju, kształtowane jest przez mnóstwo różnych czynników, które w rezultacie sprawiają, że niektóre osoby są bardziej atrakcyjne od innych. Nie tylko dotyczy to twarzy, wiele osób, szczególnie kobiet, nie jest zadowolonych również z wyglądu innych elementów swojej sylwetki. Czasami zdarzają się panie, które w okresie dojrzewania zauważają, że ich wargi sromowe są znacznie bardziej obwisłe niż u standardowych kobiet. Jest to tendencja całkiem popularna, nie stanowi zagrożenia dla życia czy zdrowia, jednak sprawia problemy natury higienicznej. Poza tym, taka zmiana znacząco obniża atrakcyjność sfery intymnej pań, w zaawansowanej fazie może być dostrzegalna również pod ubraniem.

Zabieg, który można wykonać w wielu klinikach

Na szczęście, w dzisiejszych czasach plastyka warg sromowych jest dostępna w praktycznie każdej klinice, w której przeprowadzane są operacje plastyczne. Aby móc się poddać takiej procedurze, pacjentka musi być już osobom dorosłą i w pełni dojrzałą fizycznie. Procedura ta jest na tyle bezpieczna, że nie jest przeprowadzana pod narkozą, stosuje się bowiem znieczulenie miejscowe. Dlatego również osoby o problemach kardiologicznych mogą się jej poddać. Sam zabieg nie jest zbytnio skomplikowany, polega on jedynie na nacięciu warg w odpowiednim miejscu, aby nadać im pożądany kształt. Plastyka warg sromowych może być dla wielu kobiet jedyną szansą na poprawę własnej samooceny, bardzo zaniżonej w skutek nieciekawego wyglądu własnych genitaliów. Aby móc skorzystać z tej metody, wystarczy przeprowadzić rutynowe testy zdrowotne.