Usuwanie żylaków laserem – nowoczesna metoda na pozbycie się żylaków

Żylaki kończyn dolnych powstają w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania zastawek znajdujących się w naczyniach żylnych. W ten sposób krew zatrzymuje się, bądź zaczyna płynąć w przeciwnym kierunku niż powinna. Gromadząca się krew rozsadza chore naczynie sprawiając, że wydłuża się ono, skłębia lub deformuje. Naruszone naczynie staje się cienkie i rozciągliwe. Żylaki kończyn dolnych co coraz powszechniej występujące schorzenie.

Jedną z metod na pozbycie się tego problemu jest usuwanie żylaków laseremhttp://alfamedycyna.pl/laserowe-leczenie-zylakow/. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Więcej w dalszej części tekstu.

Bezoperacyjne leczenie żylaków

Żylaków można pozbyć się za pomocą różnych metod. Bardzo dużą popularnością cieszy się usuwanie żylaków za pomocą lasera. To skuteczna metoda i jednocześnie mało inwazyjna. Polega ona na wyłączeniu z krwiobiegu żyły, w której zalega krew, dzięki temu nie leczy się jedynie objawów, lecz usuwa przyczynę żylaków. W celu wykonania tego typu zabiegu, lekarz wprowadza do żyły cewnik, do którego następnie wprowadza światłowód i uruchamia laser. Energia, która zostaje wyemitowana przez laser, powoduje termiczne uszkodzenie niewydolnej żyły. Dzięki takiemu działaniu, zaczyna się ona obkurczać, a następnie zamykać. Na końcowym etapie takiego zabiegu, na nogę zakładany jest opatrunek uciskowy. Najczęściej opatrunek taki, występuje w postaci specjalnej pończochy, którą pacjent musi nosić przez okres kilku dni. Usuwanie żylaków laserem nie wiąże się z koniecznością zakładania i co za tym idzie późniejszego usuwania szwów. Dzięki temu rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni, po czym pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Usuwanie żylaków laserem – zalety

Laserowe leczenie żylaków posiada wiele zalet. Po pierwsze jest to zabieg mało inwazyjny i może być stosowany na każdym stadium niewydolności żylnej. W odróżnieniu do operacji chirurgicznej okres rekonwalescencji jest w tym przypadku zdecydowanie krótszy. Daje to pacjentowi większy komfort przed i po zabiegu.

Usuwanie żylaków laserem ogranicza ryzyko powstania powikłań i trwa zdecydowanie krócej, niż przy zastosowaniu tradycyjnej metody. Pacjent nie jest w tym przypadku poddawany całkowitej narkozie, a jedynie stosuje się znieczulenie miejscowe. przeprowadzane jest w warunkach ambulatoryjnych na sali operacyjnej.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych wobec pacjentów, którzy chcą skorzystać z tego rodzaju leczenia. Taki zabieg jest szczególnie polecany dla osób, które boją się ukłucia igłą, a także dla osób z tendencją do powstawania teleangiektazji.

Jest to bardzo skuteczna metoda, choć posiada również swoje wady. Nie niszczy ona żyły odżywczej, co może skutkować tym, że żylaki po jakimś czasie mogą powrócić. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, by dbać o odpowiednią profilaktykę. Mimo wszystko to najmniej inwazyjna metoda, która jest obecnie stosowana.

Metoda laseroterapii stosowana jest już od około 20 lat. W tym czasie lekarze wykonali bardzo dużą liczbę zabiegów u pacjentów z różnym stopniem rozwoju schorzenia. Posiadają więc wystarczającą wiedzę oraz doświadczenie, by skutecznie móc leczyć tego rodzaju dolegliwości.