Jak wygląda leczenie pajączków?

Pajączki naczyniowe nóg to bardzo częsty problem kosmetyczny i zdrowotny wielu osób, częściej dotyczy on kobiet jednak spotykany jest również u mężczyzn. Jest to często pomijany i bagatelizowany problem, niewiele osób jest świadomych, że pajączki mogą być pierwszym sygnałem poważnej choroby- przewlekłej niewydolności żylnej. Sprawdź, w jaki sposób można pozbyć się pajączków.

Nie batelizuj problemu. Udaj się do specjalisty!

Jeśli na naszym ciele pojawiają się czerwone rozszerzone naczynka powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę kontrolną do chirurga naczyniowego, który sprawdzi czy nasza dolegliwość nie ma przypadkiem początku w bardzo ciężkiej chorobie rozwijającej się w naszym organizmie. Pajączki naczyniowe czyli bardziej profesjonalnie: teleangiektazje to rozszerzone naczynia żylne, które znajdują się w skórze właściwej. Najczęściej mają one kolor czerwony lub purpurowy. Ich powstawaniu sprzyjają przede wszystkim wysokie temperatury, a więc: długie i gorące kąpiele, nadmierne opalanie, sauna czy solarium. Często pojawiają się podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, czy przyjmowania innych leków. Do osób narażonych należą także kobiety w ciąży, osoby otyłe oraz osoby pozostające bez aktywności fizycznej. Pajączki są również efektem siedzącego lub stojącego trybu życia. Warto więc profilaktyczne po długotrwałym siedzeniu lub staniu odpocząć w pozycji leżącej z nogami uniesionymi do góry.

Jak wygląda leczenie pajączków?

L
eczenie pajączków
odbywa się najczęściej poprzez zabieg skleroterapii czyli nastrzykiwaniu miejsc ( najczęściej nóg) na, których pojawiły się zmiany. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, raz wykonany nie wymaga powtarzania. Co więcej jest całkowicie nieinwazyjny odbywa się jedynie w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania to około pół godziny. Jest to również bardzo bezpieczna praktyka nie niesie za groźnych dla życia i zdrowia powikłań oraz skutków ubocznych. W Polsce ceny pojedynczej sesji leczenia pajęczaków poprzez zastosowanie skleroterapii zaczynają się już od około 200 złotych a kończą na 500 złotych. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu, leczenie pajączków jest bardzo opłacalne dla pacjenta.

One Comment on “Jak wygląda leczenie pajączków?”

Comments are closed.