Życie bez pajączków – leczenie pajączków

Zastanawiasz się, czym są pajączki oraz w jaki sposób można je leczyć? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czym są pajączki?

Pajączki to nic innego, jak tworzenie się całych siateczek rozszerzonych naczyń. Pielęgnacja przy pajączkach powinna łączyć w sobie środki wzmacniające i te, które obkurczają naczynka. Rozróżniamy dwa typy rozszerzonych naczynek. Pierwsze to pajączki podskórne – ich nazwa wzięła się stąd, że kształtem przypominają pajęcze odnóża. Mają kolor niebiesko siny lub brunatnoczerwony. Drugie – to tak zwana siateczka podskórna, czyli cienkościenne żyły siatkowate, znajdujące się w głębokiej warstwie skóry.

Skąd biorą się popękane naczynka na nogach?

Borykają się z nimi osoby, u których w rodzinach występowały choroby żył. Zmiany hormonalne osłabiają ściany naczynek, zmniejszają ich zdolność do kurczenia się i rozciągania. Dlatego na problemy zdrowotnego tego typu narażone są osoby w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży, jak i te w okresie menopauzy. Poszerzaniu się naczynek sprzyja także otyłość i nadwaga, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz zbyt długie przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony.

Jak wygląda leczenie pajączków?

Leczenie pajączków jest możliwe dzięki skleroterapii. Lekarz wstrzykuje w jej trakcie preparaty powodujące zarastanie naczynek – aby zabieg był skuteczny trzeba go parokrotnie powtórzyć. Skleroterapia piankowa Tessariego polega na wstrzykiwaniu do naczynka spienionego środka farmakologicznego. Lekarze decydują się również na laser pulsujący, którego światło pochłaniane jest przez czerwony barwnik krwi i niszczy od środka ścianki naczynka. Pajączków na nogach można pozbyć się również dzięki zabiegom elektrokoagulacji, podczas których wykorzystywany jest prąd, ścinający białko w ścianach naczyń krwionośnych. Następnie białko zostaje wchłonięte przez układ limfatyczny, a potem wydalone. Chcąc zachować jak najdłużej efekt pięknych nóg bez pajączków należy przyjmować preparaty i leki flebotropowe, które wzmacniają ściany naczyń włosowatych i zmniejszają ich kruchość. Badania udowadniają, że kasztanowiec poprawia krążenie w nogach, zmniejsza zapalenie oraz wzmacnia żyły i naczynka. Warto je stosować, by leczenie pajączków okazało się skuteczne.

One Comment on “Życie bez pajączków – leczenie pajączków”

Comments are closed.